Global Gazlı Amortisör - 3TG Politikamız

HOW TO SHOP

1 Login or create new account.
2 Review your order.
3 Payment & FREE shipment

If you still have problems, please let us know, by sending an email to support@website.com . Thank you!

OFİS ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pzt-Cuma 8:00 to 17:00

1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Avrupa Birliği’nde Çatışmalı Bölgeler Madenleri Düzenlemesi yürürlüğe girecektir. Bu düzenleme kimi zaman silahlı çatışmaları finanse eden veya zorla çalıştırmayla çıkartılan dört madenin – kalay, tantal, tungsten ve altın - ticaretini engellemeye yardımcı olmayı hedeflemektedir. 


Bu kapsamda Global Gazlı Amortisör olarak, çalışmakta olduğu tedarikçi zincirinde yaptığı sözleşmelerde 3TG politikasını ve çalışmalarını geliştirmekte ve hassasiyet içinde ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. 


“Çatışma Bölgesi Madenleri” Nelerdir?

Politik açıdan istikrarsız bölgelerde maden ticareti, silahlı grupları finanse etmek için, zorla çalıştırmayı ve diğer insan hakları ihlallerini teşvik etmek için ve rüşvet ile kara para aklamayı desteklemek için kullanılabilmektedir.

Kalay, tungsten, tantal ve altın gibi “Çatışma bölgesi madenleri” olarak adlandırılan, 3TG olarak belirtilen, madenler cep telefonları ve otomobiller gibi günlük ürünlerde veya mücevheratta kullanılabilmektedir.

Tüketiciler için satın aldıkları bir ürünün şiddet, insan hakları ihlalleri ve diğer ülkelerdeki suçları finanse edip etmediğini bilmek güçtür.


Detaylı bilgi ve kaynak ;

https://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/conflict-minerals-regulation/regulation-explained/

http://www.responsiblemineralsinitiative.org/responsible-minerals-assurance-process/exports/cmrt-export/


FARKLI ÖZELLİKLERE ERİŞEBİLMEK İÇİN HESAP BİLGİLERİNİZ İLE GİRİŞ YAPIN

YENI HESAP TALEP ET

Şifrenizi mi unuttunuz?

ÜST